23°C bezchmurnie

Ach ta Połczyńska

Komunikacja, Połczyńska - zdjęcie, fotografia

Na stronie Zarządu Dróg Miejskich pojawiła się informacja która bardzo nas cieszy :D. A mianowicie piszą:

"Podpisaliśmy umowę na wykonanie kolejnych prac na ul. Połczyńskiej. Powstaną tam nowe chodniki i droga rowerowa, przebudujemy oświetlenie uliczne i sygnalizacje świetlne, wprowadzimy zmiany podnoszące bezpieczeństwo uczestników ruchu

Obecnie trwają roboty przy pierwszym etapie 5-kilometrowej trasy w ciągu ulic Kasprzaka-Wolska-Połczyńska. Zmiany obejmują odcinek aż do skrzyżowania z ul. Dźwigową i Powstańców Śląskich. Drugi etap robót – na odcinku od ul. Dźwigowej do granicy miasta – wykona konsorcjum firm Przedsiębiorstwo Budowy Dróg i Mostów sp. z o.o. i Delta S.A. Właśnie podpisaliśmy umowę na te prace. Koszt robót to 10 583 410,20 zł.

W ramach tego etapu inwestycji wybudujemy nową drogę rowerową, wyremontujemy chodniki, na których pojawią się płyty betonowe o wymiarach 50/50 cm, a tam, gdzie to konieczne powstanie ciąg pieszo-rowerowy. Aby podnieść bezpieczeństwo, droga rowerowa zostanie oddzielona od chodnika pasem z kostki kamiennej. Na skrzyżowaniach pojawią się wyniesione przejścia dla pieszych i przejazdy rowerowe. Przebudujemy sygnalizacje na skrzyżowaniach ul. Połczyńskiej z Dostawczą, Szeligowską, w rejonie sklepu Tesco i skrzyżowania Tkaczy – Rotundy. Na tym ostatnim skrzyżowaniu wyznaczymy też brakujące przejście dla pieszych po zachodniej stronie. Przebudowa sygnalizacji będzie kompleksowa. Zamontujemy nowoczesne sygnalizatory wraz z nowym osprzętem. Światła zostaną wyposażone w detekcję ruchu, monitoring i sygnalizację dźwiękową. Będą skoordynowane z pozostałymi skrzyżowaniami w ciągu ul. Połczyńskiej.

W ramach prac planujemy przebudowę zjazdów i zatok autobusowych. Nowe będzie oświetlenie uliczne na odcinku od ul. Szeligowskiej do ul. Dźwigowej, w rejonie skrzyżowania ul. Powstańców Śląskich – Dźwigowa oraz przy skrzyżowaniu Połczyńskiej z wyjazdem ze sklepu Tesco. Prace obejmą wymianę słupów i opraw, budowę oświetlenia drogi rowerowej i doświetlenie przejść dla pieszych. W związku z częściową zmianą geometrii drogi, w szczególności na skrzyżowaniach, konieczna będzie przebudowa kanalizacji i przesunięcie wpustów ulicznych. Nie zapomnieliśmy też o zieleni. Łącznie w ramach obydwu etapów inwestycji wzdłuż ulic posadzonych zostanie ponad 400 drzew oraz dziesiątki tysięcy krzewów.

Wszystkie prace zakończą się w lipcu tego roku."

Pozostaje tylko tzrymać kciuki na szybkie i owocne bez opóźnień zakończenie remontu i przebudowy !

Ach ta Połczyńska komentarze opinie

Dodajesz jako: Zaloguj się