7°C lekkie zachmurzenie

Bemowska afera z udziałem...byłego i obecnego burmistrza...

Wiadomości, Bemowska afera udziałem byłego obecnego burmistrza - zdjęcie, fotografia

Kilka dni temu odbyła się rozprawa sądowa z udziałem obecnego i byłego burmistrza Bemowa. Michał Grodzki, który sprawuje obecnie funkcję burmistrza, przegrał w sądzie z Jarosławem Dąbrowskim, byłym burmistrzem. Polityk PiS-u doszukiwał się nieprawidłowości w finansowaniu kampanii wyborczej Dąbrowskiego w 2014 roku.

Sąd okręgowy i później apelacyjny odrzuciły jednak wniosek Michała Grodzkiego i tym samym stwierdziły, że sprawozdanie finansowe, które przyjął Komisarz Wyborczy z rąk komitetu wyborczego Jarosława Dąbrowskiego, nie zawiera nieprawidłowości.

Poprosiliśmy o komentarz w tej sprawie byłego burmistrza Bemowa, Krzysztofa Zygrzaka:

- Sąd ustalił, że Grodzki powiedział nieprawdę na temat kampanii Dąbrowskiego sprzed 4 lat. Jeśli komitet wyborczy 4 lata temu przyjął sprawozdanie finansowe bez zastrzeżeń, to nie można twierdzić, że w kampanii były jakiekolwiek nieprawidłowości. Grodzki miał 48 godzin na wykonanie wyroku, czyli odwołanie swoich zarzutów, przeproszenie Dąbrowskiego, a także wpłacenie 10 tys. zł na WOŚP.

- Michał Grodzki miał przerosić również na swoim profilu Facebookowym, a tych przeprosin na ten moment nie dostrzegam…

- Rzeczywiście, mimo tego, że wczoraj przeprosiny zostały wrzucone, dziś ich nie widać. Jeśli rzeczywiście jest tak, że Michał Grodzki przeprosiny umieścił a później skasował, to tylko świadczy o jego braku honoru i że nie jest w stanie uszanować wyroku sądu. Skoro post w którym oskarżał on Dąbrowskiego wisiał na jego tablicy przez dłuższy czas to przeprosiny powinny być widoczne tak samo długo.

- Co Michał Grodzki chciał osiągnąć zarzucaniem Dąbrowskiemu nieprawidłowości w finansowaniu poprzedniej kampanii?

- Ja myślę, że takie zachowanie Grodzkiego wynika przede wszystkim z jego strachu i świadomości tego, jak beznadziejnie rządził Bemowem, będąc w koalicji z Platformą. Własną polityczną nieudolność stara się przykryć oskarżeniami, że ktoś niby wydał więcej pieniędzy na kampanię – co jest oczywistą bzdurą i potwierdził to w ostatnich dniach sąd.

Fot. Fotopolska

Bemowska afera z udziałem...byłego i obecnego burmistrza... komentarze opinie

Dodajesz jako: Zaloguj się