6°C lekkie zachmurzenie

Coraz bliżej do Metra na Bemowie

Komunikacja, Coraz bliżej Metra Bemowie - zdjęcie, fotografia

Jak można przeczytać na www.transport-publiczny.pl :

"Wojewoda mazowiecki wydał decyzję o ustaleniu lokalizacji linii kolejowej dla odcinka zachodniego II linii metra na Bemowo do stacji C4 Powstańców Śląskich. Otwiera to drogę do ogłoszenia ostatniego już przetargu związanego z rozbudową II linii metra.

Trwają przygotowania do dalszej rozbudowy II linii metra. Dobre wieści płyną z odcinka zachodniego, na Bemowo do stacji C4 Powstańców Śląskich. To jedyny odcinek, dla którego nie toczy się jeszcze postępowanie przetargowe, ale już wkrótce to się zmieni. Metro Warszawskie otrzymało właśnie decyzję o ustaleniu lokalizacji linii kolejowej dla obiektów metra. – To najważniejszy teraz dokument. Jego uzyskanie jest niezbędnie, by ogłosić przetarg – mówi Anna Bartoń, rzecznik prasowy Metra Warszawskiego.

Metro po raz pierwszy korzysta z nowej procedury, jaką jest uzyskiwanie decyzji lokalizacyjnej. – Daje ona nam prawo do dysponowania terenem na prace budowlane – wyjaśnia Anna Bartoń. Nowa procedura powinna być sporym ułatwieniem w procesie przygotowania inwestycji. – To taki Kolejowy ZRID. Dzięki temu dokumentowi „czyścimy” cały proces pozyskiwania terenów. Upraszcza to znacznie procedury. Wedle zapewnień wojewody proces wydawania pozwoleń na budowę jest szybszy – na tym etapie służby wojewody nie będą wertować projektów budowlanych, tylko będą sprawdzać zgodność wniosków na budowę z decyzją lokalizacji linii kolejowej – wyjaśniał przed rokiem Dariusz Kostaniak, członek zarządu Metra Warszawskiego ds. inwestycji.

Na odcinku zachodnim w kierunku Bemowa przewidziano dwie stacje. Przystanek C5 o roboczej nazwie Wola Park powstanie pod Górczewską w rejonie ul. Białowiejskiej. Kolejna stacja C4, za którą przewidziano sporą komorę torów odstawczych, znajdzie się również pod Górczewską, po wschodniej stronie ul. Powstańców Śląskich, z wyjściami na wszystkie narożniki skrzyżowania i – po korektach – także na przystanki tramwajowe. "

Coraz bliżej do Metra na Bemowie komentarze opinie

Dodajesz jako: Zaloguj się