14°C lekkie zachmurzenie

Dzień Świętego Patryka

Koncerty, Dzień Świętego Patryka - zdjęcie, fotografia

Polsko-irlandzka formacja SHANNON to giganci muzyki celtyckiej. Są obecni na folkowej scenie od ponad 20-tu lat. W dorobku mają 9 płyt, a ich trasy koncertowe pokrywają niemal całą Europę, sięgając także po odległe kontynenty.

– Po mistrzowsku łączą muzykę irlandzką, szkocką czy też bretońską z rockiem i jazzem tworząc absolutnie nową wartość muzyczną, która od dawna stanowi  autorską, wszędzie rozpoznawalną wizytówkę zespołu – mówi Miron Zajfert, kurator cyklu Folkowo Bemowo, w ramach którego odbędzie się koncert.

Każdy koncert Shannon jest podróżą na Zieloną Wyspę i wyprawą do Lasów Sherwood. Muzycy fascynują się ścieżką dźwiękową serialu o Robin Hoodzie i legendarną formacją Clannad.

Ich koncert na Bemowie przypada w dniu szczególnym dla irlandzkiej tradycji – Dniu Świętego Patryka. Obok muzyków formacji SHANNON na scenie pojawi się tancerz z Irlandii Domien Doherty, który pokaże to, co tak rozgrzewa publiczność na całym świecie – tradycyjne tańce rodem z Zielonej Wyspy. 

DAMIEN DOHERTY – jeden z solistów legendarnej irlandzkiej grupy tanecznej „Lord of the Dance” wystąpi  jako gwiazda wieczornego koncertu. O godz. 12:00 poprowadzi warsztaty.

17 marca / sobota godz.19:00

Sala Koncertowa Bemowskiego Centrum Kultury
Szkoła Podstawowa nr 82, ul. Górczewska 201

Bilety 20/15 PLN

Dzień Świętego Patryka komentarze opinie

Dodajesz jako: Zaloguj się