26°C bezchmurnie

Nowa Parafia?

Inwestycje, Parafia - zdjęcie, fotografia

Czy na Chrzanowie powstanie nowa Parafia? Póki co w fazie uzgodnień jest miejscowy plan zagospodarowania przestrzennego dla tego rejonu, ale podobno Archidiecezja Warszawska stara się o miejsce pod świątynię na tym terenie.

Chrzanów to prężnie rozwijająca się część Bemowa i oprócz planów inwestycji oświatowych i drogowych i zdaniem Ratusza będzie w tym miejscu również potrzebny w przyszłości kościół.

- Uważamy, że osiedle będzie potrzebowało kościoła. Poza gruntami przeznaczonymi na inwestycje oświatowe i drogowe miasto Warszawa nie posiada innych działek na tym terenie. Zarząd dzielnicy Bemowo wesprze Archidiecezję Warszawską w staraniach, tak aby potrzeby mieszkańców Bemowa mogły być jak najlepiej zaspokojone - informuje Martyna Leciak z wydziału promocji urzędu dzielnicy.

Projekt planu podobno ma zostać wyłożony do końca roku.

Sprawa budzi sporo kontrowersji na forach internetowych. Czy słusznie? temat pozostawiamy do przemyslenia

Nowa Parafia? komentarze opinie

  • Mi - niezalogowany 2017-10-13 10:01:00

    Nie śledzę tego tematu, ani bemowskich for internetowych, ale w Parafii Babice od połowy roku jest nowy kapłan (ks. Tomasz), który docelowo ma tworzyć nową chrzanowską parafię. Może warto byłoby coś z nim pogadać.

  • gość 2017-11-24 16:48:47

    Niech se robi, ale bez dzwonów na dzwonnicy !

  • Beata - niezalogowany 2017-11-28 19:43:09

    Nie ma szkoły, nie ma przedszkola, ale kościół zapewne będzie bardzo szybko jak tylko otrzyma ziemię :-| Kościół to kościół odrębna jednostka, która sama powinna się starać o budowe! A urząd dzielnicy niech się zajmie priorytetami, od modlitwy przedszkoli nie przybędzie.

Dodajesz jako: Zaloguj się