21°C bezchmurnie

Policja i służba celna w CH Bemowo

Handel i usługi, Policja służba celna Bemowo - zdjęcie, fotografia

Działania stołecznych policjantów zajmujących się zwalczaniem przestępstw o charakterze gospodarczym oraz funkcjonariuszy Mazowieckiego Urzędu Celno-Skarbowego na terenie Bemowa doprowadziły do ujawnienia kolejnych nielegalnych automatów do gier. W ostatni czwartek funkcjonariusze skontrolowali kilka lokali. W wyniku przeprowadzonych działań zabezpieczonych zostało aż 13 automatów do gier.

Zgodnie z obecnie obowiązującymi przepisami podmioty prywatne nie mogą urządzać gier na automatach poza kasynami. Za posiadanie nielegalnych automatów w lokalach gastronomicznych, handlowych i usługowych grożą surowe kary w wys. 100 tys. zł od jednego automatu. Taką karę pieniężną może ponieść nie tylko właściciel nielegalnych automatów, ale również osoba, która wydzierżawia lub wynajmuje lokal, w którym umieszczane są nielegalne automaty do gier hazardowych. Za organizowanie gier hazardowych poza wysoką grzywną grozi również kara pozbawienia wolności do lat 3 lat.

Wspólne działania stołecznych policjantów oraz funkcjonariuszy z urzędu celno-skarbowego mają na celu rozpoznanie i zwalczanie przestępczości hazardowej. Policjanci we współpracy z celnikami w dalszym ciągu będą prowadzili wzmożone działania kontrolne ukierunkowane na trwałą likwidację miejsc, w których urządzane są nielegalne gry na automatach.

Policja i służba celna w CH Bemowo komentarze opinie

Dodajesz jako: Zaloguj się