13°C pochmurno z przejaśnieniami

Wiesław Sikorski nowym burmistrzem Bemowa

Wiadomości, Wiesław Sikorski nowym burmistrzem Bemowa - zdjęcie, fotografia

Podczas dzisiejszej sesji rady dzielnicy Bemowa większością głosów odwołano dotychczasowego burmistrza dzielnicy Michała Grodzkiego. Na to stanowisko radni wybrali Wiesława Sikorskiego. Sikorski w latach 1998-2002 był już burmistrzem Bemowa.

Co ciekawe, dzisiejsza sesja nie odbyła się na sali obrad, a na urzędowym korytarzu. Sesję zwołała wybrana w połowie listopada nowa Przewodnicząca rady Hanna Głowacka. Jednak Przewodniczący Marek Cackowski, popierany przez dotychczasową koalicję Platformy Obywatelskiej i Prawa i Sprawiedliwości, swojego odwołania i wyboru nowego przewodniczącego nie uznaje, twierdząc, że dokonano tego podczas przerwy w obradach sesji. Faktem jest jednak, że koalicja w dzielnicy straciła swoją większość.

Wiesław Sikorski nowym burmistrzem Bemowa komentarze opinie

  • Jelonek - niezalogowany 2017-11-28 13:22:18

    Do podejmowania jakichkolwiek decyzji w urzędach dzielnic m.st. Warszawy są uprawnione organy kolegialne - zarządy dzielnic (pracujące pod kierownictwem burmistrza). Czyli wczoraj nie dość, że nie miała miejsca sesja (zarządzenie Prezydenta Miasta wstrzymujące wykonywanie uchwał poprzedniej pseudo-sesji), to jeszcze koalicja BWS - aferzyści dokonała wyboru z góry nieskutecznego i nie pozwalającego kierować urzędem.

Dodajesz jako: Zaloguj się