Wiadomości, Wzmożony hałas Bemowem - zdjęcie, fotografia
Oliwia Stępień - blog 07/03/2019 16:01

Mieszkańcy dzielnicy muszą liczyć się z większą dawką hałasu lotniczego.

Wraz z początkiem roku, musimy liczyć się z kolejnymi remontami zaplanowanymi przez władze stolicy. Jak informują Porty Lotnicze, 15 marca rozpoczną się prace na drodze startowej 11/29, które z pewnością nie umkną uwadze mieszkańców Bemowa. 

Jak wylicza zarządca lotniska, zostanie wymieniona część nawierzchni pasa startowego, a także wyremontowana i zmodernizowana droga kołowania. Tak szeroki, wykonywany raz na kilka lat zakres prac musi wiązać się z przeniesieniem wszystkich operacji na jedną drogę startową, co nieuchronnie wiązać się będzie ze zwiększeniem liczby samolotów wykonujących starty i lądowania na drodze podejścia przebiegającej nad Bemowem. Porty Lotnicze zapewniają, że remonty zostaną wykonane zgodnie z ustalonym harmonogramem i zakończą się 30 czerwca.  

Reklama

Wzmożony hałas nad Bemowem komentarze opinie

  • gość 2019-03-17 16:23:48

    Ktoś wie gdzie można składać skargi na ten nieznośny hałas?

  • Gość też - niezalogowany 2019-03-30 20:33:22

    ja też bym chciał uzyskać informację

  • gość 2019-03-31 19:59:47

    Tego nie da sie wytrzymać, piszcie skargi

  • I - niezalogowany 2019-04-03 09:13:28

    Ktoś za to wziął pieniądze. I chyba pozostaje poinformować media. Jedyne co można zrobi to domagać się zweryfikowania pomiaru natężenia hałasu (podobno mierniki aktualnie podają uśrednione wartości jedynie) oraz wysokości tych przelotów.

  • Gość - niezalogowany 2019-05-03 09:40:52

    Byłam pare dni temu na Bemowie, a dokładnie Chrzanów. Głośno, przed południem samoloty latały co pare minut. Mam nadzieje remonty skończą się szybko.

  • Wściekła - niezalogowany 2019-05-19 23:21:16

    Kto jest odpowiedzialny za tą traumę?
    Od rana do 1 w nocy słychać przelatujące nad blokami samoloty.
    Przecież nie da się tak funkcjonować, sytuacja staje się nie do wytrzymania!!!

  • gość 2019-05-21 10:55:43

    Czy naprawdę najwięcej lotów musi się odbywać po godz. 21.00? Co minuta latają samoloty.Przecież to oszaleć można. Czy ktoś to kontroluje?

  • gość 2019-05-21 10:59:55

    Mieszkam na Pełczyńskiego i hałas samolotów szczególnie po godz. 21.00 jest nie do wytrzymania. Niech ktoś tym się zainteresuje! Czy mamy zaprosić dziennikarzy ?

  • gość 2019-05-21 11:00:36

    Mieszkam na Pełczyńskiego i hałas samolotów szczególnie po godz. 21.00 jest nie do wytrzymania. Niech ktoś tym się zainteresuje! Czy mamy zaprosić dziennikarzy ?

  • Gość - niezalogowany 2019-06-03 10:35:17

    Mieszkam na Irzykowskiego, a czuje jak bym mieszkał na lotnisku. Czy ktoś może coś z tym zrobić bo tu się nie da żyć.

  • Gość... - niezalogowany 2019-06-03 22:54:29

    Kochani trzeba zgłaszać do waszych urzędów dzielnic!! Do kilku wydziałów jednoczescie a zwłaszcza Wydziału Ochrony Środowiska. Czy wiecie, że obszar zagrożenia hałasem (ograniczonego użytkowania) ma być powiększony??? Za chwilę to nie będzie tylko Ursus czy Okęcie ale Włochy, Piaseczno, Bemowo...ludzie lotnisko to PAństwo w państwie, robią co chcą! !! Trzeba składać skargi chociaż by mailem!!!

  • Gość - niezalogowany 2019-06-05 18:44:59

    Witam, mieszkam na Górczewskiej na 7 piętrze i przyznam, że w takiej ilości i tak nisko latajacych samolotów to nigdy się nie naogladałam. Od 21 kiedy normalny człowiek pracujący stara się zasnąć, latają jak opętane samoloty. Hałas jest coraz bardziej uciążliwy, wieczorem nie pozwalają zasnąć, nocami wzbudzają, ponieważ im większy samolot Tym glosniejszy, nad ranem wkurzają bo człowiek niewyspany. Czy kogokolwiek to interesuje ????

  • gość 2019-06-06 13:50:44

    Otóż to, to jest nie do wytrzymania, chwili spokoju człowiek nie ma. Upał, a okna nie może otworzyc.W dzień co 3, 4 minuty samolot, w nocy to samo.Mnóstwo rodzin z małymi dziecmi.Ale biznes się kręci

  • gość 2019-06-06 21:15:52

    Mieszkanie na Bemowie stało się gehenną. Mieszkam na Ul. Dywizjonu 303 i samoloty latają od 5.20 z rana do 24.00 i tak nisko że widać podwozie. Czy te samoloty nie znają innych metod lądowania i startu, czy można tak dręczyć ludzi . Może trzeba się zorganizować i złożyć pozew zbiorowy przeciwko lotnisku za przekraczanie norm hałasu i godzin nocnych . Czujemy się tak jak na pasie startowym, pomijam ile to spalin , w końcu na wszystkich wytrują.

  • Kuba - niezalogowany 2019-06-06 21:40:51

    Masakra, od 21-wszej do północy samoloty przelatują nad głową równo co 3 minuty, to samo jest o 6 rano. Upał na dworze, w domu zaduch, a okna muszą być zamknięte bo się nie da wytrzymać hałasu. Okolice Pełczyńskiego.

  • gość 2019-06-12 11:53:23

    Hałas jest nie do wytrzymania. Samoloty potrafią latać co minutę do północy, a nierzadko i później w nocy. Są upały, nie da się zamknąć okien. Jak prześpię 6 godzin to jest sukces.

  • Gość - niezalogowany 2019-06-13 09:13:58

    Ogólnie kocham samoloty, ale to już przechodzi ludzkie pojęcie. Nie da sie wypocząć we wlasnym domu z powodu hałasu co kilka minut. Zwariować można!

  • T1000 - niezalogowany 2019-06-21 23:36:27

    We Włochach ta sama gehenna! Od 6 rano do w pół do 1 w nocy co chwila jazgot nad głową! Podobno lotnisko nie może przyjmować samolotów po 23.30? Pytam skąd/dokąd leci samolot 25 minut po północy???

  • Gość - niezalogowany 2019-06-24 23:14:02

    Masz dość hałasu? Chcesz coś zrobić? Zapraszamy do grupy na fb CiszaNadBemowem. Dołącz do nas!

Dodajesz jako: |