Miasto poinformowało niedawno o rozpoczęciu nowego etapu budowy linii M2 - jazd testowych na Stacji Techniczno-Postojowej Mory. Oddanie kolejnego odcinka drugiej linii metra planowane jest na ten rok. Pojawiły się również projekty przedłużenia trasy do Ursusa.
"Celem testów na STP Mory jest sprawdzenie infrastruktury torowej i przygotowanie obiektu do kolejnych etapów odbiorów technicznych. Dwa tygodnie temu nowe torowisko testowała lokomotywa – dziś jeździł już pełny skład pociągu metra" - informuje Miasto w komunikacie na swojej stronie internetowej.
Do użytku zostaną oddane trzy stacje: „Lazurowa” w rejonie skrzyżowania ulic Górczewskiej i Lazurowej, „Chrzanów” przy skrzyżowaniu ulic Rayskiego i Szeligowskiej i „Karolin” wraz z torami odstawczymi w okolicach skrzyżowania ulic Połczyńskiej i Sochaczewskiej. Powstaną także podziemne tory dojazdowe do Stacji Techniczno-Postojowej „Karolin” oraz dwie wentylatorie.
Mimo że budowa trzech stacji na Bemowie nie dobiegła jeszcze końca, Miasto zapowiada prace nad projektem przedłużenia linii M2 do Ursusa. Dwie firmy zgłosiły się w przetargu na prace przedprojektowe:
Oferty mają zostać ocenione przez komisje przetargowe. Odcinek zakłada 3 nowe stacje (ursus Północny, Posag 7 Panien, Usrsus-Niedźwiadek), które łącznie mają mieć 4 km długości. Zwycięzca przetargu będzie miał 18 miesięcy na przygotowanie dokumentacji. Chodzi m.in. o projekt koncepcyjny, ustalenie strefy wpływu budowy obiektów metra na sąsiadującą zabudowę, a także ocenę jej stanu.
Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.
Komentarze