Reklama

Powstanie nowa stacja kolejowa na Ulrychowie. Podpisano umowę

27/06/2026 09:24

PKP poinformowało o wchodzących w życie planach budowy nowej stacji kolejowej Warszawa Ulrychów. Podpisano umowę z firmą Trakcja na zaprojektowanie i budowę obiektu. Stacja okaże się istotna podczas planowanego remontu Warszawy Wschodniej - będą zatrzymywały się tam pociągi dalekobieżne.

"Zakres inwestycji, oprócz budowy peronów, obejmuje m.in. wymianę rozjazdów, przebudowę sieci trakcyjnej oraz urządzeń sterowania ruchem kolejowym. Pierwsi podróżni skorzystają z przystanku już w grudniu tego roku, jednak prace będą kontynuowane do drugiej połowy 2027 roku." - poinformowały Polskie Koleje na swojej stronie.

Stacja powstanie pod wiaduktem przy ul. Górczewskiej co ułatwi dojazd do pobliskich osiedli oraz centrum handlowego Wola Park, a także usprawni przesiadki z kolei do metra. Warszawa Ulrychów będzie obsługiwać pociągi dalekobieżne oraz zostanie dostosowana do potrzeb wszystkich podróżnych. Koszt inwestycji wynosi 41 mln zł netto i jest ona finansowana ze środków budżetowych.

Reklama

Co jednak z pobliskimi blokami i hałasem generowanym prze ruch kolejowy?

"Podczas analizy akustycznej linii kolejowej, która została opracowana kilka lat temu, stwierdzono przekroczone normy hałasu, zwłaszcza dla budynków przy ul. Grodkowskiej 2, lecz deweloper otrzymał pozwolenie na budowę pod warunkiem zapewnienia odpowiedniej ochrony akustycznej swojej inwestycji, dlatego PKP PLK uznało, że to nie ich temat" - informuje na Facebooku radny Mikołaj Ojrzanowski. Ma on zamiar interweniować w sprawie zastosowania środków ograniczających oddziaływanie hałasu.

Reklama

Komentarze opinie

Podziel się swoją opinią

Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.


Reklama

Wideo ibemowo.pl




Reklama
Najnowsze wiadomości