6°C lekkie zachmurzenie

Warszawskie Syreny powalczą o Orlen Ligę.

Inne dyscypliny, Warszawskie Syreny powalczą Orlen Ligę - zdjęcie, fotografia

Wisła Warszawa rozegra mecze z KSZO Ostrowiec Świętokrzyski we własnej hali, co do wczoraj jeszcze nie było takie oczywiste. Przedstawiciele Profesjonalnej Ligi Piłki Siatkowej wyznaczyli pierwotnie terminy spotkań w stolicy na 3 i 4 maja i to na te dni władze klubu z Warszawy zarezerwowały halę bemowskiego OSiR, w której rozgrywają swoje mecze Warszawskie Syreny. Na wniosek drużyny z Ostrowca zdecydowano o przesunięciu warszawskich spotkań pomiędzy obydwoma zespołami na 27 i 28 kwietnia na godzinę 19:00. Problem w tym, że halę przy ulicy Obrońców Tobruku wynajęła już w tym czasie koszykarska Legia, która również walczy o awans do najwyższej klasy rozgrywkowej. Wiśle groziły dwa walkowery, co po dwóch pierwszych meczach zakończonych wygraną w pierwszym meczu KSZO, a w drugim warszawianek oznaczałoby, że to ekipa z Ostrowca Świętokrzyskiego bez walki utrzymałaby się w Orlen Lidze.

Wczoraj po długich rozmowach władze PLPS S.A. postanowiły, iż mecze odbędą się na Bemowie w hali OSiR jednak o godzinach, które nie pozwolą wszystkim chętnym przyjechać na halę, aby dopingować swój zespół ze względu na obowiązki wobec pracodawców, bowiem spotkania odbędą się odpowiednio w czwartek o 14:00, a w piątek o 13:00.

Co o całej sytuacji sądzą najbardziej pokrzywdzone, czyli zawodniczki stołecznej Wisły? – Bardzo nas cieszy to, że jest ostateczna data. Myślę, że godzina, o której będą rozgrywane mecze, nie będzie miała większego znaczenia. Nie ukrywam, że męczyła nas już ta ciągła niewiadoma odnośnie meczy rewanżowych, jednak cały czas próbowaliśmy o tym wszystkim nie myśleć i zająć się tylko trenowaniem. Chcemy zagrać swoją najlepszą siatkówkę i myślę, że wtedy będzie wszystko dobrze – powiedziała Joanna Sobczak.

Kinga Hatala uważa podobnie: – Bardzo się cieszymy, że dostałyśmy szansę gry we własnej hali. Ta cała niepewność nikomu nie sprzyja: ani nam, ani rywalowi. Myślę, że jesteśmy na tyle zdeterminowane, że godzina nie jest dla nas żadną przeszkodą. Niech wygra lepszy! Atakująca stołecznej Wisły zachęca także wszystkich fanów do pojawienia się w hali przy ulicy Obrońców Tobruku: – Drodzy kibice, wiem że pora meczu nie sprzyja, a większość z Was ciężko pracuje, ale Ci którzy mogą być z nami są nam bardzo potrzebni. Zapraszamy serdecznie!

Warszawskie Syreny powalczą o Orlen Ligę. komentarze opinie

Dodajesz jako: Zaloguj się